Szansa na pozyskanie przyłącza światłowodowego do Groblic, a może i do Zębic i do następnych wiosek !?
Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie, m.in., gminy Siechnice, w ramach projektu ?Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód?. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Link
Na obszarze gminy Siechnice, projekt obejmie swym zasięgiem 824 gospodarstwa domowe w miejscowościach: Iwiny, Mokry Dwór, Radomierzyce, Radwanice, Siechnice, Smardzów, Święta Katarzyna, Zacharzyce, Żerniki Wrocławskie oraz 6 szkół w miejscowościach: Kotowice, Radwanice, Siechnice, Święta Katarzyna, Żerniki Wrocławskie.
Obecnie wytypowane lokalizacje, w których nastąpi podłączenie, znajdziecie Państwo na wskazanej wyżej stronie internetowej. W Groblicach, w Zębicach i innych małych miejscowościach, na tę chwilę nie ma żadnej. Ale jest szansa, aby to zmienić, albo przynajmniej spróbować zmienić!
Przez Groblice będzie prowadzony kabel światłowodowy do szkoły w Kotowicach. Orange może zbudować przyłącze poza programem, jeżeli będzie odpowiednio duża liczba chętnych.
W związku z tym, aby zwiększyć szansę na realizację inwestycji w Groblicach, a może i w Zębicach? i kolejnych wioskach?, potrzebne są głosy potencjalnych klientów. W tym celu należy wypełnić i podpisać formularz - deklarację dostępną Link lub na stronie Link
Temat jest koordynowany, w Groblicach przez mieszkańca Groblic, pana Łukasza Fajera
Tel. +48 504030777, lukasz.fajer@gmail.com oraz w Radwanicach przez panią Jolantę Olczak.
Może warto spróbować???
Informacje na temat programu dostępne na stronach: LinkLink